Upravit stránku

Člověk je od přírody tvor nedůvěřivý. Když si chceme koupit novou vanu nebo sprchový kout, tak nám rady odborníků nestačí. Sami se pídíme po tom, jak poznat kvalitu, hledáme reference a vyzvídáme od známých, co a proč si koupili (a jestli neseženeme ještě něco lepšího).

A protože se rekonstrukce koupelen nevyhýbají ani osazenstvu naší redakce, sestavili jsme speciální vyšetřovací tým a zapátrali přímo u zdroje...

U výrobce sprchových koutů a van Roth jsme si vytipovali několik pracovníků a zašli na místo činu. Tedy do jejich koupelen. Podívali jsme se, co mají za vybavení a jak jsou s ním spokojení. A vy se teď můžete přesvědčit, jestli náhodou nechodí kovářova kobyla bosa.

Martin Friedl, servisní technik

Předmět doličný: Sprchové dveře a nízká akrylátová vanička.

Doba držení: 4 roky.

Výpověď: Doma mám akrylátovou sprchovou vaničku a atypickou sprchovou zástěnu. Skvěle mi tahle kombinace funguje. Nejvíc oceňuji snadnou údržbu. Řešit budu muset jen těsnění, lehce mi to nedoléhá. 

Rozsudek: Jelikož si jako servisní technik umím všechno spravit sám, nemusím na to volat nikoho jiného, tak jsem spokojený.

Petr Hečko, technolog

Předmět doličný: Vana v rozměru 150×70 cm.

Doba držení: Cca 5 let.

Výpověď: Máme jen menší vanu, protože v koupelně o rozměru 150×150 cm se nic většího vykouzlit nedalo. Na vaně oceňuji nejvíc její moderní tvar – design a to, že v ní voda vydrží dlouho teplá. Hned jak se ale přestěhujeme do nového a většího, tak si chci koupit sprchový kout. Jaký, to ještě nevím.

Rozsudek: S vanou jsem naprosto spokojen a neměnil bych. Hlavně od doby, co se nám narodila dcerka.

Ludmila Komárková, obchodní referentka

Předmět doličný: Vanová zástěna.

Doba držení: 3 roky.

Výpověď: Vanovou zástěnu jsem si vybrala z katalogu Roth. Oslovila mě tam svým designem i cenou. Líbí se mi, jak snadno se udržuje a také jak jde odklápět. Nevýhodou je řešení doléhání ke stěně při otevření – madlo se mi otlouká o kachličky. 

Rozsudek: Jsem spokojená. Jen kdyby se zástěna uměla sama čistit...

Vít Dvořák, pracovník výroby

Předmět doličný: Čtvercová vanička a sprchový kout.

Doba držení: Vanička 4 roky a sprchový kout více než 15 let.

Výpověď: Akrylátovou vaničku 90×90 cm jsem se rozhodl koupit poté, co mi původní mramorová praskla. Výhodou byla příznivá cena i kvalita, na kterou si potrpím. Máme více než 15 let starý sprchový kout, který je stále jako nový.

Rozsudek: Jsem spokojený, hlavně co se životnosti týče. Navíc oceňuji, že je vanička dostatečně tuhá, takže se neprohýbá. Jediné, co mi chybí, je protiskluzová úprava. Tu bych uvítal.

V novostavbě jsme si chtěli dopřát větší sprchový prostor. Zvolili jsme proto kombinaci sprchového koutu s vaničkou z litého mramoru v rozměru 120×90 cm. Máme také rádi inovativní výrobky s čistým designem a z výsledku jsme nadšení. Všichni doma oceňujeme snadný vstup do sprchy, pohodlí a manželka si zase pochvaluje snadnou údržbu. Vzhledem ke zkušenostem s minulými produkty myslím, že mi vydrží bez problému alespoň 15 let.
Jiří Šejnoha

Generální ředitel společnosti Roth


Nahoru